​Formacionet zyrtare: Milan – Bologna

Dy skuadrat italiane, Milan dhe Bologna kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre në kuadër të Serie A.

Kjo ndeshje është shumë e rëndësishme për Milanin, pasi me fitore eventuale, do të siguronte pjesëmarrjen në Europa League edicionin e ardhshëm.

Ndeshja ndërmjet këtyre dy skuadrave do të zhvillohet nga ora 15:00.

Milan: Donnarumma; Gomez, Paletta, Romagnoli; Deulofeu, Pasalic, Montolivo, Bertolacci, Vangioni; Bacca, Lapadula

Bologna: Mirante; Torosidis, Gastaldello, Helander, Mbaye; Donsah, Taider; Verdi, Di Francesco, Krejci; Destro

Leave a Reply