Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

11 të vdekur në Azinë Jugore si pasojë e një tërmeti të fuqishëm [Video]

Prizren Post | 14:34 - 26.10.2015

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Kabul – 11 njerëz kanë vdekur si pasojë e një tërmeti të fuqishëm i cili e kishte goditur Afganistanin verior, me dridhje që janë ndjerë edhe në Pakistan dhe në Indinë veriore.
Epiqendra e tërmetit me shkallë 7.5 besohet të jetë në rajonin Hindu Kush.

Dridhje të forta janë ndjerë edhe në abul, Dehli dhe Islamabad, përderisa banorët kishin filluar evakuimin nga banesat e shtëpitë e tyre, transmeton lajmi.net.

Vineet Gahlot, drejtor i sizmologjisë në Departamentin Meteorologjik të Indisë ka thënë se tërmeti e kishte pasur një epiqendër të thellë në rajonin Kush.


Etiketa:

Bëni një koment