Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Dy klube angleze e duan Celinën

Prizren Post | 22:00 - 08.06.2017

Anësori kosovar i Manchester Cityt, Bersant Celina, po kërkohet nga dy skuadra të Championshipit anglez.

Siç raporton SkySports, Ipswichi dhe Boltoni kanë nisur bisedimet me Cityn për mundësinë e huazimit për një sezon të reprezentuesit të Kosovës.

20-vjeçari sezonin e fundit ishte huazuar te Twente dhe realizoi pesë gola e arriti pesë asistime në 27 paraqitje për klubin holandez, transmeton Gazeta Express.

Ai iu bashkua Cityt në vitin 2012 nga Stromsgodset dhe debutoi për ekipin e parë dy vjet më pas, por nuk arriti ta bind Pep Guardiolan, teksa luajti disa ndeshje me ekipin e parë nën udhëheqjen e Pellegrinit.


Etiketa:
Arivisti Company