Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Formacionet e mundshme të finales Juve – Barca

Prizren Post | 12:16 - 06.06.2015

Tashmë po afrohet momenti i finales së madhe të Ligës së Kampionëve, mes Juventusit e Barcelonës dhe kështu edhe formacionet tashmë po flitet se cilat do të jenë në terren.

Për Juventusin sigurisht se pritet një startim i portierit Buffon, por në mbrojtje vërehet mungesa e Chiellinit, i cil do të zëvëndësohet sipas të gjitha gjasave nga Barzagli.

Te Barcelona gjithsesi se ajo që është më me rëndësi është treshja sulmuesve MSN, që nuk ka si të mos jetë në terren nga minuta e parë.

Barcelona: Ter Stegen – Dani Alves, Piqué, Mascherano, Jordi Alba – Rakitic, Busquets, Iniesta (kap.) – Messi, Suarez, Neymar. Trajner: Luis Enrique

Juventus: Buffon (kap.), Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra – Marchisio, Pirlo, Pogba – Vidal – Tevez, Morata. Trajner: Massimiliano Allegri. Arbiter: Cüneyt Çakir (TUR).


Arivisti Company