Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Gjendet i vdekur ish basketbollisti i Sigal Prishtinës

Prizren Post | 14:41 - 13.07.2016

Një lajm i hidhur për adhuruesit e basketbollit kosovar.

Sot në moshën 27 vjeçare ka ndërruar jetë ish organizatori i Sigal Prishtinës, Demontez Stitt.

Ai u gjet në dhomën e tij pa shenja jete. Vetëm disa orë para se të vdiste ai kishte shkruar në profilin e tij në Twitter, “Thank you Lord”.

Stitt me Prishtinën kishte fituar Ballkan Ligën dhe Superligën e Kosovës.

“Ai do të mbahet në mend për punën e madhe dhe dashurinë e tij për klubin e qytetin tonë! KB SIGAL Prishtina u shprehë ngushëllime familjarëve dhe shokëve të Sttit”, shkruhet në njoftimin e klubit.


Arivisti Company