Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Lamtumirë Milan, Suso në Premierligë

Prizren Post | 12:59 - 15.07.2017

Mesfushori ofensivë spanjoll, Suso  pritet të largohet nga skuadra e Milanit gjatë kësaj vere.

Sipas Gianluca Di Marzio, Tottenham është vënë në ndjekje të ish-sulmuesit të Liverpool, Suso, që sezonin e kaluar shkëlqeu në 33 ndeshje të luajtura në Serinë A me Milanin.

Thuhet se trajneri argjentinas, Mauricio Pochettino e pëlqen lojtarin që edicionin e kaluar realizoi 7 gola dhe dha 9 asistime me fanellën e Rossonerëve.


Arivisti Company