Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

LDK nuk do ta votojë platformën që dialogu të udhëhiqet nga Hashim Thaçi

Prizren Post | 12:04 - 04.06.2018

Prishtinë – Lidhja Demokratike e Kosovës përmes një komunikate për media ka bërë të ditur se kjo parti nuk do ta mbështes platformën për dialog që të udhëhiqet nga presidenti Hashim Thaçi.

“Platforma për dialog, e prezantuar në Kuvendin e Kosovës nga ana e Qeverisë së Kosovës, është dokument i përgatitur dobët, joserioz dhe me pretendime jokushtetuese.

Rrjedhimisht, Grupi Parlamentar i LDK-së në Kuvendin e Kosovës nuk do ta votojë platformën në fjalë”, thuhet në njoftim.


Etiketa:
Arivisti Company