Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Nis ndeshja Kosovë-Turqi, kosovarët në kërkim të fitores historike

| 18:14 - 12.11.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Ka nisur ndeshja mes Turqisë dhe Kosovës, ku djelmoshat e Kosovës do të tentojnë t’i befasojnë vendasit për të arritur fitoren e parë dhe historike në garat ndërkombëtare

3_1478970115-5235212

Ndeshja e vlefshme për kualifikueset e Botërorit ‘Rusi 2018’ mes Turqisë dhe Kosovës, tashmë ka filluar.

Kosova gjendet e fundit në Grupin I me vetëm një pikë të grumbulluar pas tre ndeshjeve, derisa Turqia në pozitën e katërt me dy pikë të grumbulluara.

Në fillimin e ndeshjes nuk kanë munguar as mesazhet vëllazërore në mes të dy shteteve.

Kujtojmë se Kosovës i mungojnë katër lojtarë të rëndësishëm. Albert Bunjaku, Bersant Celina, Hekuran Kryeziu dhe Bernard Berisha, nuk mund ta ndihmojnë Kombëtaren tonë ndaj Turqisë. /Express/

6_1478970307-4129339

ruhia-2_1478970315-4214705


Arivisti Company