Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Rama: Turqia pikë referimi për zhvilimin ekonomik dhe social

Prizren Post | 23:28 - 05.10.2013

Tiranë – Kryeministri shqiptar Edi Rama priti ministrin e punëve të jashtme të Turqisë Ahmet Davutoglu.

Ky është ministri i parë i punëve të jashtme të një shteti të huaj që viziton Shqipërinë pas themelimit të qeverisë së re të kryesuar nga kryeministri Rama. Në fund të takimit u bë edhe shkëmbimi i librave personal ndermjet Ramës dhe Davutoglu-s./Prizren Post


Etiketa:
Arivisti Company