Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Sot fillon Premierliga, këto janë ndeshjet e xhiros së parë

Prizren Post | 09:06 - 13.08.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Premierliga fillon sot me disa ndeshje mjaft interesante.

Me shumë përforcime dhe trajnerë të rinj, skuadrat nga elita e futbollit të Anglisë fillojnë ballafaqimet e tyre nga sot, duke e kompletuar xhiron e parë të hënën në mbrëmje.

Andaj, sezoni i ri do të hapet zyrtarisht me ndeshjen mes kampionit në fuqi, Leicester City dhe Hull City, në ora 13:30.

Por, derbi i madh do të jetë të dielën mes Arsenal dhe Liverpool.


Arivisti Company