Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Tirana dhe Trepça, hapin duelet në Ligën Ballkanike

Prizren Post | 17:21 - 10.10.2016

Basketbollistët e Tiranës dhe të Trepçës në duelin e sotëm do të hapin perden e stinorit 2016/17 të Ligës Ballkanike.

Dy skudra debutuese në këtë garë nisin gjithçka në ndeshjen e parë të stinorit dhe njëra do t’ia nis me fitore e tjetra me humbje.

Tirana në muajin e fundit ka përforcuar radhët me disa basketbollistë si: Manuel Johnson, Erkand Karaj, Griffin Ramme, Endrit Hysenagolli, Nemanja Gavrancic, etj.

Ndërsa Trepça në skuadër ka sjellë: vëllezërit Zekiqi, Nikola Ljujic, Frederic Stutz, Montrael Scott, Jeremy Wise, etj.

Dueli nis në ora 19:00 sonte në “Asllan Rusi” të Tiranës, ndërsa drejtësia në ndeshje


Arivisti Company