Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Halimi del optimist pas takimit me Daçiçin

Astrit Shehu | 21:14 - 10.10.2013

Beograd, 10 tetor – Udhëheqësit shqiptarë të Luginës së Preshevës kanë takuar sot në Beograd kryeministrin e Serbisë Ivica Daçiq.

Në takim është diskutuar për përmirësimin e pozitës së shqiptarëve në Luginë. Mësohet se palët janë marrë vesh të takohen sërish pas tre muajsh, raporton Rel.

Lideri i Partisë për Veprim Demokratik, Riza Halimi ka thënë se në takim nuk është folur për sigurimin e të drejtave për shqiptarët, të atilla si i kanë serbët në veri të Kosovës.

“Biseda ka qenë shumë korrekte dhe unë dal nga ky takim me më shumë optimizëm”, ka thënë Halimi.


Arivisti Company