Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Vjen lajmi i madh nga Spanja: Ky do të jetë pasuesi i Enriques në Barcelona (Foto)

Prizren Post | 13:40 - 21.05.2017

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Trajneri aktual i Athletic Bilbaos, Erneste Valverde do të jetë trajner i ri i Barcelonës dhe presidenti Josep Bartomeu ua ka konfirmuar lajmin lojtarëve, shkruan El Correo.

Valverde kështu do të zëvendësojë trajnerin Luis Enrique dhe pas tre tentimeve do të realizojë ëndrrën e tij për të drejtuar skuadrën e madhe katalunase.

Njoftimi zyrtar i Barcelonës pritet të bëhet me 29 maj, vetëm pak kohë pas finales së Copa del Rey ndaj Alaves.

Valverde tashmë ka njoftuar se do të largohet nga Bilbao, skuadër e cila në vend të tij ka emëruar trajnerin Ziganda.

Spanjolli gjatë karrierës së tij si trajner ka drejtuar skuadrat si Bilbao, Espanyol, Olympiacos, Villareal dhe Valencia. /Express/


Bëni një koment

Arivisti Company