Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Zyrtare: Zbulohet lista për lojtarin më të mirë të vitin 2016 nga FIFA

| 15:34 - 04.11.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, që të dy janë përfshirë në mesin e 23 lojtarëve për çmimin e lojtarit më të mirë për vitin 2016 që dhurohet nga FIFA.

Kush do të jetë më i miri?
FIFA ka bërë të ditur emrat e 23 lojtarëve të cilët do të garojnë për çmimin e lojtarit më të mirë për vitin 2016.

Fituesi do të mësohet me ceremoninë e çmimeve që do të baht në Zurich me nëntë janar 2017.

Të nominuar janë:

Sergio Agüero (Argjentina/Manchester City), Gareth Bale (Uells/Real Madrid), Gianluigi Buffon (Itali/Juventus), Cristiano Ronaldo (Portugali/Real Madrid), Kevin De Bruyne (Belgjikë/Manchester City), Antoine Griezmann (Francë/Atlético Madrid), Zlatan Ibrahimović (Suedi/Paris Saint-Germain/Manchester United), Andrés Iniesta (Spanjë/FC Barcelona), N’Golo Kanté (Francë/Leicester City/Chelsea), Toni Kroos (Gjermani/Real Madrid), Robert Lewandowski (Poloni/FC Bayern Munich), Riyad Mahrez (Algjeria/Leicester City), Lionel Messi (Argjentina/FC Barcelona), Luka Modrić (Kroacia/Real Madrid), Manuel Neuer (Gjermani/FC Bayern Munich), Neymar (Brazil/FC Barcelona), Mesut Özil (Gjermani/Arsenal), Dimitri Payet (Francë/West Ham United), Paul Pogba (Francë/Juventus/Manchester United), Sergio Ramos (Spanjë/Real Madrid), Alexis Sánchez (Kili/Arsenal), Luis Suárez (Uruguai/FC Barcelona), Jamie Vardy (Angli/Leicester City) përcjell Gazeta Express.


Bëni një koment

Arivisti Company