Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

1,568 kosovarë kanë humbur jetën nga COVID-19

Prizren Post | 08:22 - 20.02.2021

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

PRISHTINË – Që nga fillimi i pandemisë, në Kosovë kanë humbur jetën 1,568 pacientë nga Covid-19. Rreth 66 mijë raste kanë rezultuar pozitive, ndërkaq 57 mijë e 385 pacientë janë shëruar.

Sipas raportit të fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, raste aktive mbeten 6 mijë e 737.

Numri total i rasteve pozitive është 65,690 raste nga 280,071 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1,568 raste të vdekjes.

:Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 411 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 57,385 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6,737”, thuhet në raportin e IKSHPK-së.


Etiketa:

Bëni një koment