Prizren Post

Katër shqiptarë në mesin e viktimave të aksidentit me trena në Greqi


ATHINË – Katër prej viktimave të aksidentit mes dy trenave që ndodhi më 1 mars në Greqi janë shqiptarë. Kjo u bë e ditur nga Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme në Shqipëri, ...
Policia e Kosovës në Prizren, gjatë patrullimit kishin vërejtur se në lum është një person. Të njëjtit kanë ndërhyrë menjëherë dhe kanë arrit ta largojnë dhe shpëtojnë viktimën mashkull kosovar nga aty, si dhe e kanë dërguar për tretman mjekësor. Viktima pas tretmanit mjekës...
A po shkon Veriu drejtë zgjidhjes përfundimtare?!
Editorial: Jetmir Maloku Prizren Post – Kryeredaktor Muajt e fundit situata në pjesën veriore të Republikës së Kosovës ka marrë një vëmendje të madhe në çarçet zyrtare shqiptare, se...
Kosova dhe BE nënshkruajnë marrëveshjen financiare prej 75 mln euro

PRISHTINË – Qeveria e Kosovës dhe Bashkimi Evropian sot nënshkruan marrëveshjen financiare të programit IPA 2023. Kjo marrëveshje e nënshkruar midis zëvendëskryeministrit, Besnik Bislim...
SPONZORIZUAR NGA ARIVISTI
Njihuni me programet tona!
Ju keni gjëra unike për të ofruar-gjëra që ju vendosin larg nga njerëzit e tjerë. Kjo është arsyeja pse është e mençur për të vendosur veten në internet nëpërmjet një portofoli, blog...
Çka është kjo?
Kjo përmbajtje është publikuar nga Prizren Post Media në bashkëpunim me reklamuesin. Lajmet dhe redaksia editoriale e Prizren Post nuk kanë rol në shfaqjen e këtij publikimi.
Bashkimi fiton sërish Kupën e Kosovës

Vashat e Bashkimit kanë triumfuar në mënyrë bindëse duke fituar finalen e femrave. Bashkimi ka arritur ta mbrojë Kupën e Kosovës duke fituar ndaj Prishtinës me rezultat 94:72 (23:22, 19:16, 2...

Trepça fiton Kupën e Kosovës në basketboll

Trepça është fituese e Kupës së Kosovës, duke mbrojtur trofeun e fituar vitin e kaluar. Mitrovicasit në finale mundën Sigal Prishtinën me rezultat 74:66 (17:20, 24:20, 17:18, 16:8). Çereku i...

Çfarë duhet të bëjë Arsenali për të mundur më në fund Man City-n?

Topçinjtë kanë humbur 10 takimet e tyre të fundit kundër Manchester Cityt në Premier League – ja çfarë duhet të bëjnë për të shmangur sërish këtë fat? Më në fund, pritja pothua...

Microsoft do të shkurtojë 10.000 vende pune

WASHINGTON – Korporata e teknologjisë, Microsoft, do të shkurtojë 10.000 vende pune. Ky është rundi i fundit i shkurtimeve të vendeve të punës në këtë korporatë. Shkurtimi i ri do t...

Elon Musk tani thotë se kufiri i 280 karaktereve të Twitter do të rritet në 4000

CEO i Twitter, Elon Musk ende dëshiron të heqë mikroblogimin, duke u zotuar edhe një herë për të rritur kufirin e karaktereve të platformës. Këtë herë rritja e propozuar është nga 280 n...

Elon Musk rikthen llogarinë e Trumpit në Twitter

NEW YORK – Pronari i ri i rrjetin social Twitter, Elon Musk, ka thënë se llogaria e ish-presidentit amerikan, Donald Trump, është rikthyer pas një sondazhi online. “Njerëzit kanë folur...

Ethereum mund ta kalojë Bitcoinin

‘Shkrirja’ e Ethereum shënon një epokë të re për kriptovalutat që mund ta kthejë atë në monedhën nr. 1 në treg. Momentalisht, kriptomonedha e dytë më e madhe në botë ka pësuar një...

Na ndiqni:
Get it on Google Play
Prizren Post është ofrues i madh rajonal i lajmeve në Ballkan që arrin tek më shumë se një qind mijë njerëz çdo ditë. Prizren Post informon publikun për ngjarjet dhe të rejat e fundit në fushat e kulturës, financave, lajmeve kombëtare dhe ndërkombëtare përmes platformës multigjuhësore elektronike. Mësoni më shumë rreth produkteve të Prizren Post: