www.prizrenpost.com është në shitje.
Të gjithë të interesuarit mund të na kontaktojnë në:
info@prizrenpost.com ose +90 507 902 75 51

Me respekt,
Prizren Post
 • KombëtareAleksandar Vuçiq, serbëve: Prishtina është përgjegj...
 • SportE pandalshme Sigal Prishtina, nënshtron Pejën në Karag...
 • KombëtareKonjufca e Ahmeti, me mision pajtimi në Vetëvendosje
 • FotolajmMuzeu i Ushtrisë së Shqipërisë, destinacion unik për...
 • BotëForcat ajrore turke filluan operacionin ushtarak kundër ...
Aktuale
Shpallen rezultatet paraprake të votimit për zgjedhjet e brendshme në Vetëvendosje

Prishtinë – Tashmë ka përfunduar procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e brendshme 2018, për kryetar të Lëvizjes VETËVENDOSJE. Komisioni Zgjedhor i Përgjithshëm konstaton se n...
Aleksandar Vuçiq, serbëve: Prishtina është përgjegjëse...
Mitrovicë – Presidenti i Serbisë, Aleksanda Vuçiq, ka thënë se Prisht...
Konjufca e Ahmeti, me mision pajtimi në Vetëvendosje
Prishtinë – Deputeti Glauk Konjufca dhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ah...
Sigal Prishtina ka regjistruar fitoren e 16-të në Superligën e Kosovës në basketboll nga po aq ndeshje të zhvilluara. Kryeqytetasit kësaj radhe e mposhtën Pejën me rezultat 111-85. Në palestrën e sporteve “Karagaçi” u zhvillua derbi i skuadrave rivale, ndërsa përfundoi me triumfin ...
Antoine Griezmann pritet të largohet gjatë afatit kalimtar të verës nga Atletiko Madrid. Sulmuesi francez, Griezmann është raportuar se do të jetë futbollisti i radhës që do ta transferojë Barcelona. Por, kjo e fundit ka përgënjeshtruar këto raportime duke thënë se nuk ka asgjë të ...
Tani sulmuesi i Evertonit, Rooney thotë se Manchester City nuk është në mesin e skuadrave më të mira në histori të Premier Ligës, transmeton Express. Fitorja 4-1 ndaj Tottenhamit në shtunën në mbrëmje nënkuptoi se skuadra e Pep Guardilas mbetet skuadër e pamposhtur dhe e para në rend...
+377 44 944 918
Publikohet në gjuhën angleze dhe me titra turqisht kënga “The World Is Bigger Than Five”, realizuesit e së cilës janë frymëzuar nga shprehja “Bota është më e madhe se pesë”, të cilën presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, e ka përdorur për të kritikuar të drejtën e ve...
Prizren – Partia Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje nuk do ta kenë përkrahjen e elektoratit të Lidhjes Demokratike të Kosovës në rrethin e dytë të zgjedhjeve lokale në Prizren. Kështu ka thënë kryetari i Degës së LDK-së në Prizren, Haxhi Avdyli, në një intervis...
Gratë fetare që mbanin veshur sari ishin në një kompleks tempujsh në shtetin indian të Bihar, megjithëse autori i videos nuk e ka thënë saktësisht se ku. Videoja, e filmuar në një celular, tregon se gratë grumbulloheshin rreth një kanguri i cili ishte vendosur aty si një kosh mbeturin...
Më mirë në burg padrejtësisht sesa duart me gjak
Për herën e tretë, sistemi gjyqësor i Kosovës tregohet i padrejtë ndaj meje duke më shpallur fajtor për terrorizëm. Tre vjet e gjysmë burg me pretendimin që i qenkam bashkuar organizatave t...
Prishtinë – Tashmë ka përfunduar procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e brendshme 2018, për kryetar të Lëvizjes VETËVENDOSJE. Komisioni Zgjedhor i Përgjithshëm konstaton se n...
Aqif Blyta – Figurë kryesore e organizatës Xhemieti

Aqif Blyta padyshim është personaliteti dhe lideri më me ndikim i boshnjakëve dhe shqiptarëve të Sanxhakut në periudhën e Mbretërisë së SKS (1918-1829) dhe Mbretërisë së Jugosllavisë (1...
Informohu i pari!
Mitrovicë – Presidenti i Serbisë, Aleksanda Vuçiq, ka thënë se Prishtina është përgjegjëse për veriun e Mitrovicës e jo Serbia, njofton Klan Kosova. Kështu presidenti Vuçiq iu ësht...
Sigal Prishtina ka regjistruar fitoren e 16-të në Superligën e Kosovës në basketboll nga po aq ndeshje të zhvilluara. Kryeqytetasit kësaj radhe e mposhtën Pejën me rezultat 111-85. Në palest...
Prishtinë – Deputeti Glauk Konjufca dhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, janë përzgjedhur nga Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje për të negociuar ndërmjet dy ‘grupeve’ brenda Lëv...
Nga mesazhet e dërguar kuptojmë se shkrimet tona ndiqen së afërmi në Ballkan, kryesisht në Shqipëri. Në veçanti shkrimet tona në lidhje me organizatën FETO*… Ashtu siç kemi marrë mj...
Roli që ka luajtur Kisha Ortodokse greke dhe serbe ndaj shqiptarëve në momente të ndryshme historike, ka qenë tepër negativ. Klerikët ortodoksë, në mënyrë të hapur apo të fshehtë, kanë ...
FEJA E DEVIJUAR Duke pasur parasysh se krishterët e kanë shtrembëruar fenë e vet dhe e kanë ndërruar atë që All-llahu shpalli, All-llahu e dërgoi Muhammedin a.s. për t’i udhëzuar njerëzi...
SPONZORIZUAR NGA ARIVISTI
Njihuni me programet tona!
Ju keni gjëra unike për të ofruar-gjëra që ju vendosin larg nga njerëzit e tjerë. Kjo është arsyeja pse është e mençur për të vendosur veten në internet nëpërmjet një portofoli, blog...
Çka është kjo?
Kjo përmbajtje është publikuar nga Prizren Post Media në bashkëpunim me reklamuesin. Lajmet dhe redaksia editoriale e Prizren Post nuk kanë rol në shfaqjen e këtij publikimi.
Opinione
Më mirë në burg padrejtësisht sesa duart me gjak
Për herën e tretë, sistemi gjyqësor i Kosovës tregohet i padrejtë ndaj meje duke më shpallur fajtor për terrorizëm. Tre vjet e gjysmë burg me pretendimin që i qenkam bashkuar organizatave t...
Aqif Blyta – Figurë kryesore e organizatës Xhemieti
Aqif Blyta padyshim është personaliteti dhe lideri më me ndikim i boshnjakëve dhe shqiptarëve të Sanxhakut në periudhën e Mbretërisë së SKS (1918-1829) dhe Mbretërisë së Jugosllavisë (1...
Organizata terroriste FETO dhe kumbarët e saj në Shqipëri
Nga mesazhet e dërguar kuptojmë se shkrimet tona ndiqen së afërmi në Ballkan, kryesisht në Shqipëri. Në veçanti shkrimet tona në lidhje me organizatën FETO*… Ashtu siç kemi marrë mj...
  Shpallen rezultatet paraprake të votimit për zgjedhjet e brendshme në Vetëvendosje
  Prishtinë – Tashmë ka përfunduar procesi i numërimit të votave për zgjedhjet e brendshme 2018, për kryetar të Lëvizjes VETËVENDOSJE. Komisioni Zgjedhor i Përgjithshëm konstaton se n...
  Aleksandar Vuçiq, serbëve: Prishtina është përgjegjëse për veriun – jo Serbia
  Mitrovicë – Presidenti i Serbisë, Aleksanda Vuçiq, ka thënë se Prishtina është përgjegjëse për veriun e Mitrovicës e jo Serbia, njofton Klan Kosova. Kështu presidenti Vuçiq iu ësht...
  Konjufca e Ahmeti, me mision pajtimi në Vetëvendosje
  Prishtinë – Deputeti Glauk Konjufca dhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, janë përzgjedhur nga Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje për të negociuar ndërmjet dy ‘grupeve’ brenda Lëv...
Acta Diurna
Kulturë
Koncerti i mbrëmshëm e ktheu “Agimin” që i kishte munguar Prizrenit për shumë vite

Koncerti i mbrëmshëm i ShKA Agimit shënoi një moment të kthesës përmes një programi cilësor të ekzekutuar nga njerëzit më meritorë që ka sot Agimi. Figurat më të njohura të seksioneve artistike u kthyen pas shumë vitesh për ta rikr...

Kulturë

Ahmeti së bashku me ambasadoren turke Kiliç dhe përfaqësuesit e TIKA-së përuruan çerdhet e reja në Prishtinë

Foto:Ahmeti së bashku me ambasadoren turke Kiliç dhe përfaqësuesit e TIKA-së përuruan çerdhet e reja në Prishtinë

Prishtinë – Kryetari i Komunës së Prishtinës Shpend Ahmeti, bashkë me ambasadoren turke në Kosovë znj. Kıvılcım Kılıç si dhe përfaqësuesit e TIK...

27.12.2017 | 0 komente

Teknologji

Bashkëthemeluesi i Bitcoin i ka shitur të gjithë bitcoinat e tij

Bashkëthemeluesi i Bitcoin i ka shitur të gjithë bitcoinat e tij

Por, ajo që mund t’i brengosë tani investitorët potencial është se njëri nga përkrahësit më të mëdhenj të Bitcoin tashmë e ka humbur besimin në këtë m...

19.12.2017 | 0 komente

Ekonomi

Bashkëthemeluesi i Bitcoin i ka shitur të gjithë bitcoinat e tij

Bashkëthemeluesi i Bitcoin i ka shitur të gjithë bitcoinat e tij

Por, ajo që mund t’i brengosë tani investitorët potencial është se njëri nga përkrahësit më të mëdhenj të Bitcoin tashmë e ka humbur besimin në këtë m...

19.12.2017 | 0 komente

Shëndetësi

Pjesëmarrës në tryezë gjatë ditës së sotme ishte edhe ministri i Shëndetësisë, Uran Ismaili.  Ai dek...

07.12.2017 | 0 komente

E masa ndaj kësaj epidemie ka marrë Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike.   Kjo e fundit ka tre...

19.10.2017 | 0 komente

“Europa ndodhet sot para një sfide më të madhe sesa Afrika, kur është fjala për luftën ndaj HIV-it”,...

19.10.2017 | 0 komente

Ushtruesi i detyrës së drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës...

13.10.2017 | 0 komente

Kronikë

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka dënuar vrasjen e kryetarit të Iniciat...

16.01.2018 | 0 komente

Gjakovë – Në orët e paradites së sotme Policia e Kosovës, gjegjësisht Stacioni Policor në Gjak...

01.11.2017 | 0 komente

“Njësitet policore dhe prokurori kanë dalë në vendin e ngjarjes, ndërsa mjeti i dyshuar është tërheq...

29.10.2017 | 0 komente

Gashi në një prononcim për Telegrafin ka thënë se gjatë procesit të votimit një person ka tentuar të...

22.10.2017 | 0 komente

Kuriozitete

Më poshtë, BrightSide ka paraqitur disa procese që ndodhin sapo të ndodhë e paevitueshmja. Princi Ch...

16.11.2017 | 0 komente

Ai asnjëherë nuk heziton të na mahnitë me fakte të ndryshme, dhe së fundmi ka treguar disa informaci...

05.11.2017 | 0 komente

Gratë fetare që mbanin veshur sari ishin në një kompleks tempujsh në shtetin indian të Bihar, megjit...

01.11.2017 | 0 komente

Jennifer Appel dhe Tasha Fuiaba u nisën në maj nga Hauai me destinacion Tahitin, por motori i varkës...

27.10.2017 | 0 komente
 • No items.
 • No items.
 • No items.