2 të vdekur dhe 331 raste të reja me COVID-19 në Kosovë


E hënë, 8 Gusht 2022

Dy qytetarë kanë humbur betejën me COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë, janë regjistruar edhe 331 raste të reja.

Ndërsa, janë shëruar edhe 918 pacientë.

Në nivel vendi janë 7,399 raste aktive.

Etiketa: , , ,
Të fundit