20 mijë euro shpërblim për gjetjen e vrasësit të gazetares që zbuloi skandalin e “Panama Papers”

Shkak për ekzekutimin e saj mësohet se ka qënë fakti se ajo kishte zbuluar dhe publikuar skandalin e “Panama Papers”. 

Shprehja e fundit që shkroi në blogun e saj: “Kudo ka kriminelë nëse shihni përreth. Situata është dëshpëruese”

Julian Assange, themeluesi i Wikileaks dhe publikuesi i nje sere bombash lidhur me personalitete te larta, është njëri ndërë personat që ka reaguar ashpër ndaj këtij krimi.

Me nje postim ne Tëitter ai ofron 20 mijë euro shperblim lidhur me ata qe do tejapin informacione qe do te cojne ne kapjen e autoreve te krimit barbar. Assange e vlerëson gazetaren si ” gruaja Wikileaks”, prandaj ka vendosur një shpërblim.

Mbrëmjen e djeshme gazetarja u vra nga një atentat pasi i ishte vendosur bombë në makinë.

Etiketa:

Leave a Reply