363 raste të reja dhe 6 të vdekur nga COVID-19


E shtunë, 16 Janar 2021

PRISHTINË – Gjashtë persona kanë humbur betejën me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërsa janë regjistruar edhe 363 raste të reja pozitive.

Me gjashtë vdekjet e fundit, shifra e të vdekurve si pasojë e COVID-19 në Kosovë arrin në 1405.

Rastet e vdekjes janë nga Prishtina (85, 81 dhe 75 vjeç), Lipjani (83 vjeç), Malisheva (71 vjeç) dhe Suhareka (71 vjeç).

Të shtunën janë regjistruar 363 raste pozitive nga testimi i 1589 mostrave. Me këto shifra numri total i rasteve pozitive ka shkuar në 55 mijë e 498. Deri tash janë shëruar 48 mijë e 990 persona, ndërsa janë 5103 raste aktive, njofton Koha.

Etiketa: , ,
Të fundit