Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

AAK dhe Nisma zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor

Prizren Post | 18:17 - 18.04.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Kreu i AAK-së Ramush Haradinaj dhe ai i NISMA-s, Fatmir Limaj sapo kanë nënshkruar marrëveshjen për koalicion parazgjedhor.

Fatmir Limaj ka ftuar edhe partite e tjera që t’ju bashkohen kësaj marrëveshje.

”Në mënyrë të përgjegjshme AAK dhe NISMA kanë ndërtuar marrëveshjen e koalicionit parazgjedhor, duke ftuar edhe tjerët që të na bashkohen’’, ka thënë Limaj.

Ndërsa kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj u ka bërë thirrje partive e shoqërisë civile që së bashku të ndryshojnë gjendjen në vend.


Etiketa:

Bëni një koment

Arivisti Company