Abramoviç i ofron 23 mln euro Guardiolës për drejtimin e Chelsea


E enjte, 24 Dhjetor 2015

Londër – Presidenti i ekipit anglez të çelsit është duke menduar seriozisht të ndryshojë trajner dhe duket se e ka hedhur vështrimin e tij tek spanjolli Pep Guardiola, i cili aktualisht është në skuadrën gjermane të Bajernit.

Mësohet se Abramoviç ka ofruar deri në 23 milionë euro në sezon, një shifër që thyen çdo rekord të deritanishëm për një trajner.

Etiketa: ,

Leave a Reply