Abramovich u skualifikua nga Premier League por Chelsea ende mund të luajë ndeshje


E shtunë, 12 Mars 2022

Liga e futbollit anglez ka ndjekur shembullin e qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar, me miliarderin rus që tani nuk është në gjendje të funksionojë si drejtor i Bluve.

Roman Abramovich është skualifikuar si drejtor i Chelseat nga Premier League.

Vendimi vjen pas vendimit të qeverisë së Mbretërisë së Bashkuar për të sanksionuar oligarkun rus dhe për të ngrirë asetet e tij.

Një deklaratë nga lidershipi anglez konfirmoi vendimin të shtunën, por klubi do të lejohet të luajë ndeshje pavarësisht njoftimit.

Etiketa: , , , ,

Leave a Reply