Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Afganistan: Nga sulmet ajrore janë vrarë së paku 13 militantë

Prizren Post | 11:59 - 01.07.2017

Kabul – Ministria e brendshme e Afganistanit, nëpërmjet një njoftimi, tha se forcat e sigurisë “i kanë shtuar operacionet kundër terroriste” ndaj “grupeve militante antiqeveritare”.

Sulmet ajrore janë kryer në provincën juglindore, Paktika, dhe në provincat veriore, Jowzjan dhe Sar-e Pul.


Etiketa:
Arivisti Company