Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Ahmeti drejtë nga Qeveria!!!

Prizren Post | 08:27 - 17.10.2018

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Prishtinë – Partia Socialdemokrate, të cilën e udhëheq Shpend Ahmeti, ia pati ofruar opozitës nënshkrimet e deputetëve të saj për rrëzimin e qeverisë “Haradinaj”. Por, në seancën e së hënës pikërisht deputetët socialdemokratë ia bënë kuorumin koalicionit qeverisës. Analistët politikë vlerësojnë se këto veprime mund t’i paraprijnë hyrjes së kësaj partie në Qeveri, shkruan sot “Zëri”.

Partia Socialdemokrate (PSD) ia pati ofruar muaj më parë nënshkrimet e dymbëdhjetë deputetëve të saj partive opozitare për ta rrëzuar qeverinë “Haradinaj” nëpërmjet mocionit të votëbesimit.

Mirëpo në seancën e së hënës (pardje) të Kuvendit deputetët e partisë së Shpend Ahmetit qëndruan në sallë, duke ua bërë kuorumin koalicionit qeverisës, derisa dy partitë e tjera opozitare (LDK-ja dhe LVV-ja) kishin lëshuar sallën.

Deputetja e PSD-së, Besa Baftiu, thotë për “Zërin” se vendimi i dy partive të tjera opozitare për ta lëshuar sallën e Kuvendit të hënën që lamë pas ishte i paarsyeshëm, prandaj, siç thotë ajo, deputetët e PSD-së qëndruan në sallë.


Etiketa:

Bëni një koment