Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Arjen Robben dua ta fitojë sërish trofeun e Ligës së Kampionëve

Prizren Post | 14:25 - 04.08.2014

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Mesfushori holandez, Arjen Robben, ka deklaruar se është i vendosur ta fitojë sërish trofeun e Ligës së Kampionëve me Bayern Munichun. Ai këtë trofe e ka fituar në vitin 2013 me bavarezët, por në edicionin e kaluar u eliminuan në gjysmëfinale nga Real Madridi pas dy ndeshjeve me shfirat e thella 5:0.

“Natyrisht se jam i etur për ta fituar përsëri atë trofe. Dua të arrij gjëra të mëdha me Bayernin”, ka thënë Robben për “Kicker”.

“Qëllimi im është të fitojë Ligën e Kampionëve përsëri. Objektivi im më i madh është për të fituar atë për herë të dytë në karrierën time. Shpresoj që të kem një edicion të shëndetshëm si ai i kaluari. Mund të arrij formën e vitit të kaluar përsëri në qoftë se i shmangem lëndimeve dhe ndoshta edhe mund të përmirësohem edhe në disa aspekte”, ka shtuar Robben.


Etiketa:

Bëni një koment