Arrestohet një ish-pjesëtar i UÇK-së në Gjakovë


E enjte, 6 Korrik 2017

Gjakovë – Vokshi është arrestuar në ndërtesën e Gjykatës Themelore të Gjakovës dhe është transportuar për në Prishtinë. 

Arrestimin e tij e kanë kryer pjesëtarë të Policisë të veshur me rroba civile.

Besim Vokshi, (1955) nga Gjakova është në listën prej 20 pjesëtarësh të UÇK-së të kërkuar nga INTERPOL-i me kërkesë të Serbisë. Por arrestimi i tij nuk ka të bëjë me këtë urdhërarrest, shkruan Insajderi. 

Etiketa: , , ,

Leave a Reply