Arsenali e fitoi derbin ndaj Chelsea-s dhe rikthehet në krye të Ligës Premier


E diel, 6 Nëntor 2022

Arsenali ka fituar me rezultat 1-0 në udhëtim te rivali lokal, Chelsea, në ndeshjen e vlefshme për javën e 15-të në Ligën Premier.

Topçinjtë e Mikel Artetas kanë vazhduar formën e mirë dhe fitoret në kampionat, duke mposhtur edhe Blutë dhe duke rikthyer kryesimin e ligës.

Etiketa: , , ,
Të fundit