Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Atletico Madrid shpallet kampion i Spanjës

Prizren Post | 20:25 - 22.05.2021

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Atletico Madridi ka shënuar fitore ndaj Real Valladolid me rezultat 2-1 në xhiron e fundit të La Ligas, duke u shpallur kampion i Spanjës.

Me 86 pikë të tubuara, Los Colchoneros e mbyllin si të parët kampionatin, duke lënë pas Real Madridin dhe Barcelonën.

Ky është titulli i 11-të i kampionit për Ateletico Madridin, ndërsa fiton sërish trofeun e më të mirët në Spanjë pas shtatë vitesh.


Etiketa:

Bëni një koment