Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Avionët luftarak të Arabisë Saudite aterojnë në bazën turke Incirlik

Prizren Post | 10:20 - 27.02.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Katër avionë të tipit F-15 do të jenë si përforcim i forcave të koalicionit në luftën kundër organizatës terroriste DAESH.

Avionët luftarakë të forcave ajrore të Arabisë Saudite ateruan në bazën ajrore Inçirlik, në Adana, në jug të Turqisë, raporton Anadolu Agency (AA).

Katër avionë F-15 do të mbështesin forcat e koalicionit në luftën kundër organizatës terroriste DAESH.

Forcat Ajrore të Arabisë Saudite më parë kanë dërguar personelin dhe pajisjet në bazë.


Etiketa:

Bëni një koment