Bale vetëm se ekspozon dobësinë kryesore të Mourinhos


E martë, 22 Dhjetor 2020

Spurs kanë shënuar vetëm një gol në Premier League me yllin e Uellsit në këtë sezon, me 31-vjeçarin që po lufton në rikthimin e tij në Londër.

Problemi me tryezën e kompresuar jashtëzakonisht të Premier League është se nuk do shumë që klubet të kapen në një krizë spirale ose në një rilindje të shpejtë.

Manchester United ka vdekur dhe është rilindur disa herë tashmë. Everton është rritur, është shembur dhe është rritur përsëri pavarësisht se sezoni ishte vetëm një i tretë i kompletuar.

Dhe tani Tottenham, i thënë nga shumë njerëz për të sfiduar titullin e Premier League janë papritur jashtë garës falë një sekuence prej pesë pikësh nga pesë ndeshje.

Këto gabime përfaqësohen më mjeshtërisht në ndikimin e vogël e kurioz të Gareth Bale që nga kthimi i tij në veri të Londrës.

Performanca e Bale si zëvendësues në pjesën e dytë në humbjen e së dielës 2-0 ndaj Leicester City ishte jashtëzakonisht e dobët. Ai nuk ishte thjesht joefektiv, por me sa duket po luante pa qëllim, drejtim apo edhe interes, raporton Goal.

Etiketa: , , ,
Të fundit