Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Barça përgatitet ta zëvendësojë Luis Suarezin me Firminon

Prizren Post | 12:48 - 16.10.2018

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Barcelona ka filluar tçë mendojë për përfocimet e reja që do t’i bëjë gjatë afatit kalimtar të verës.

Katalunasit po fillon të vendosë terrenin që përfundimisht ta zëvendësojë sulmuesin uruguaian, Luis Suarez, i cili tashmë është 31-vjeçar.

Spanjollët po përgatisin që ta transferojnë sulmuesin e Liverpoolit, Firmino, i cili është prioritet kryesor i blaugranave.

Këshilltari sportiv, Eduardo Inda, duke folur për El Chiringuito de Jugones, zbuloi se Firmino i ishte rekomanduar shefave të Barcës ashtu sikur se edhe me rastin e Philippe Coutinhos e The Redsave.

“Është e gjitha për Firminon, lojtarin e Liverpoolit”, tha ai duke shtuar “Unë kam thënë tashmë se Luis Suarez shihet si lojtar i së kaluarës dhe ata po konsiderojnë të bëjnë të njëjtën veprim si me Coutinhon, por unë mendoj se në fund të sezonit do të ketë ndryshime”, tha Inda.


Etiketa:
Arivisti Company