Basha bëri thirrje për protesta të menjëhershme

TIRANË – Në 3 vjetorin e marrëveshjes politike me kryetarit socialist, Lulzim Basha ripërsëriti meaculpan bashkë me zotimin se mes tij dhe Edi Ramës nuk do kishte një 17 maj të dytë.

Basha:

Opozita e bashkuar i rikthehet protestave, si fillim lokale për të kulmuar në mbarëpopullore. Formati i tyre do ndikohet nga pandemia e CoVid-19, ndërsa sfidohet edhe gjendja e jashtëzakonshme e cila ndalon grumbullimet deri më 23 qershor .

Më e ashpër në reagim ishte Monika Kryemadhi, e cila i beri thirrje qytetarëve për mosbindje civile.

Monika:

Krahas toneve luftarake, plani i opozitës është rikthimi në pushtet përmes votës.

Basha:

Edhe pse teatri kombëtar u rrafshua, Lulzim Basha premtoi se me rikthimin në pushtet do e restaurojë. Për autorët e shembjes duke nisur nga Edi Rama, paralajmëroi ndëshkim, njofton TCH.

Etiketa: , , ,

Leave a Reply