Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

BE-ja nuk i kupton deputetët që po pengojnë liberalizmin e vizave

Prizren Post | 19:56 - 09.02.2017

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bruksel – Presidenti i vendit, Hashim Thaçi është takuar sot me presidentin e Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker.

Gjatë këtij takimi Thaçi ka theksuar se kanë diskutuar për raportet në mes Kosovës dhe BE-së.

Përmes një postimi në Facebook , Thaçi ka theksuar se fokusi i tij në këtë takim ishte përmbyllja e procesit të liberalizimit të vizave.


Etiketa:

Bëni një koment