Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

BE i jep statusin Shqipërisë

Prizren Post | 12:09 - 24.06.2014

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Komisioneri për Zgjerimin e BE-së Stefan Fyle përcjell lajmin e mirë për Shqipërinë.
Fyle icili nëpërmjet një statusi në Twitter ka shkruar: Urime për statusin e kandidatit, miratuar nga Ministrat, njohje e përpjekjeve për reforma, nxitje për më shumë.

Kryeministri Rama është shprehur se është krenar që ia dolëm bashkë PS-LSI.

“Faleminderit dhe mirënjohje për të gjithë”, ka thënë Rama.

Shqipëria ka bindur të gjitha vendet e Bashkimit Evropian madje edhe ato që kanë qenë skeptike për të votuar pro statusit të vendit kandidat.

Ndërkohë që më herët përpara se të fillonte mbledhja e Këshillit të Ministrave të BE janë shprehur në mbështetje të statusit për Shqipërinë. /oranews-shekulli/


Etiketa:

Bëni një koment