Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Benzema kërkon të qëndrojë pas triumfit

Prizren Post | 11:42 - 29.05.2016

Fituesi i Ligës së Kampionëve me Real Madridin, Karim Benzema, shpreson që të mbetet te Real Madridi edhe për shumë vite të tjera.

Benzemam fitoi trofeun e dytë të tij të Ligës së Kampionëve brenda tri vitesh kur ekipi i tij triumfoi në San Siro.

“Jam i lumtur dhe dua të qëndroj këtu edhe shumë vjet”.

“Falënderoj njerëzit e Madridit që janë familja ime. Faleminderit të gjithëve sepse jeni pjesë e jetës time dhe se ne do të mësohemi duke fituar titujt”, potencoi Benzema.


Arivisti Company