Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Berisha: Aleanca e qelbësirave në kundërshtim me Kushtetutën

Prizren Post | 21:50 - 01.08.2014

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Deputeti i Partisë Demoraktike, Sali Berisha ka dhënë mendimin e tij në një postim në profilin e tij në Facebook, lidhur me kalimin në parlament të Ligjit mbi Këshillin e Lartë të Drejtësisë, ditën e djeshme.

Pasi ka etiketuar Kryeministrin Rama dhe Kryetarin e Parlamentit Meta si “aleanca e qelbësirave”, Berisha ka listuar një mori institucionesh, konventash e deklaratash që bien në kundërshtim, sipas tij, me ligjin mbi KLD-në, që u votua në Parlament vetëm me votat e mazhorancës.

Deputeti Berisha hedh akuza të forta mbi pavarësinë e këtij institucioni pasi, me nota disi apokaliptike, ai e konsideron si pre, tashmë, të vullnetit të “Policisë Socialiste” dhe vetë “neo-bllokmenit” Edi Ramës.

Postimi i Berishës


Etiketa:

Bëni një koment