Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Beşiktaş i dha fund fobisë së humbjeve në udhëtim

Prizren Post | 20:52 - 02.11.2019

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Skuadra bardh e zi, ishte misafir te Antalyaspor. Që nga fillimi i ndeshjes e kërkuan dhe më në fund arritën fitoren e parë të këtij sezoni në udhëtim.

Në javën e 10-të të Superligës turke Beşiktaş ishte misafir i Antalyaspor-it, ata morën tre pikë të vlefshme duke e mbposhtur nikoqirin me rezultat 1-2.

Skuadra bardh e zi me këtë rezultat arriti fitoren e parë në udhëtim për këtë sezon, ndërsa Antalyaspor u mund për herë të tretë me radhë.

Fitorja e Beşiktaş-it u mundësua përmes mbrojtësit Domagoj Vida që shënoi në minutën e 9-të dhe të Abdoulay Diaby në minutën e 11-të.


Etiketa:
Arivisti Company