Çfarë duhet të bëjë Arsenali për të mundur më në fund Man City-n?


E martë, 14 Shkurt 2023

Topçinjtë kanë humbur 10 takimet e tyre të fundit kundër Manchester Cityt në Premier League – ja çfarë duhet të bëjnë për të shmangur sërish këtë fat?

Më në fund, pritja pothuajse ka mbaruar. Ajo që është bërë ndeshja më e shumëpritur e sezonit deri më tani, më në fund mbërrin të mërkurën mbrëma.

Arsenal vs Manchester City – një lojë që mund të bëjë një rrugë të gjatë për të vendosur garën për titull në Premier League.

Një fitore e Arsenalit do t’i jepte atyre gjashtë pikë më shumë me një ndeshje më pak, por një fitore e Cityt do t’i bëjë ata të rrëzohen si liderët e ligës nga vendi i parë, për herë të parë që nga gushti.

Kjo është ajo që është në rrezik dhe Arsenali shkon në lojë pas tre ndeshjeve pa fitore në të gjitha garat, njëra prej të cilave ishte humbja 1-0 nga City në Kupën FA.

Ata gjithashtu kanë një rekord të tmerrshëm kundër kampionëve për të luftuar, pasi kanë humbur 10 ndeshjet e fundit të ligës kundër Cityt, duke shënuar vetëm tre gola dhe duke pranuar 26 në proces.

Etiketa: , ,
Të fundit