Chelsea i jep një asist të madh edhe Liverpoolit drejt Champions League


E martë, 18 Maj 2021

Chelsea ka shënuar fitore ndaj Leicester Cityt me rezultat 2-1 në kuadër të javës së 37-të të Ligës Premier.

Ndeshja ishte shumë e rëndësishme pasi të dy skuadrat po luftojnë për një vend në Ligën e Kampionëve për edicionin e ardhshëm pasi edhe Liverpooli është futur fuqishëm në garë.

Pjesa e parë edhe pse kishte shumë raste dhe dy gola të anuluara, u mbyll me rezultat të barbarët.

Me këtë fitore Chelsea ka bërë një hap të madh drejt Ligës së Kampionëve, ndërsa Leicester rrezikon shumë pasi Liverpooli me fitore do të zë vendin e katërt, pasi me pikë të barabarta është më i mirë në ndeshjet e ndërsjella.

Etiketa: , , ,
Të fundit