Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Daçiq: Zgjidhja për Kosovën s`mund të jetë njohja e pavarësisë

Prizren Post | 12:59 - 26.06.2018

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Beograd – Nëse duam një zgjidhje të qëndrueshme për Kosovën , ajo nuk mund të bazohet në njohjen e pavarësisë nga Serbia dhe është e dukshme që Prishtina nuk ka vullnet për të arritur një kompromis.

Kështu ka deklaruar sot ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq.

Ai beson se janë larg zgjidhjes përfundimtare dhe thirrjes së një referendumi në Serbi dhe se sipas tij duhet të kërkohetn një zgjidhje, transmeton Klan Kosova


Etiketa:

Bëni një koment