Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Davutoğlu takon kancelaren Merkel dhe kryeministrin e Holandës

Prizren Post | 10:44 - 07.03.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Bruksel – Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoğlu, në kuadër të Samitit BE – Turqi i cili pritet të zhvillohet sot në Bruksel është takuar në orët e vona të së dielës me kancelaren gjermane, Angela Merkel si dhe kryeministrin e Holandës dhe njëkohësisht kyesuesin e radhës të BE-së, Mark Rutte, raporton Anadolu Agency.

Takimet bilaterale dhe trilaterale mes liderve janë zhvilluar në përfaqësinë e përhershme të Turqisë në Bashkimin Europian. Pas takimeve bilaterale dhe atij triateral liderët kanë marrë pjesë edhe në takimin mes delegacioneve.

Ndërkohë Përfaqësia Diplomatike e Turqisë në BE për herë të parë është përdorur për të kryer takime të këtij niveli.


Etiketa:

Bëni një koment