Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Definitivisht Xherdan Shaqiri do të jetë lojtar i ri i Interit

Prizren Post | 14:35 - 04.01.2015

Milan – Duket se tashmë ka mbaruar gjithçka dhe definitivisht Xherdan Shaqiri do të jetë lojtar i ri i Interit.

Il Corriere dello Sport duke iu referuar burimeve brenda Interit beson se lojtari deri të mërkurën do të nënshkruajë kontratën e tij me Nerazzurët. Ai ka zgjedhur Interin para LIverpoolit për shkak se Roberto Mancini i ka pranuar se do të jetë lojtari kryesor i projektit të tij dhe se do të startojë çdo ndeshje nga minuta e parë.


Etiketa:
Arivisti Company