Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Dëmtohen katër vetura të EULEX-it

Prizren Post | 13:10 - 17.03.2016

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Mitrovicë – Policia e Kosovës ka njoftuar se sot rreth orës 00:30 të mëngjesit janë dëmtuar katër vetura të EULEX-it në Mitrovicë.

“Policia ka proceduar në vendin e ngjarjes nga ku raportohet se dëmet e veturave që karakterizoheshin me gërvishtje dhe thyerje të dritave kishin ndodhur brenda hapësirave të parkingut të cilën ata e shfrytëzojnë për vetura zyrtare”, thuhet në një njoftimin e Policisë.

Sipas policisë, rasti është iniciuar dhe po hetohet si “dëmtim prone”.

Ndryshe, po mbrëmë, në Ferizaj, Gjilan e Mitrovicë janë djegur disa vetura tjera me targa zyrtare.


Etiketa:
Arivisti Company