Disa detaje mbi arrestimin e shtetasve të huaj

Prishtinë – Të mërkurën në Prishtinë, Policia e Kosovës ka zhvilluar një operacion policor për identifikimin dhe arrestimin e disa shtetasve të huaj, dy nga ta të kërkuar me urdhërarrest ndërkombëtar që dyshohet se janë të përfshirë edhe në ‘vrasje’.

Operacioni policor është zhvilluar në dy lokacione në Prishtinë dhe gjatë kontrollit janë gjetur dhe janë sekuestruar dy armë, sasi e narkotikëve, një veturë, dokumente që dyshohet se janë të falsifikuara, sasi e parave dhe gjëra të tjera, njofton Policia e Kosovës.

Policia gjatë këtij operacioni ka arrestuar katër persona të dyshuar, dy nga të cilët dyshohet se përveç urdhërarrestit ndërkombëtar për vrasje, dyshohet të jenë përfshirë edhe në veprat penale: ‘blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope dhe analoge’ dhe ‘mbajtje në pronësi, kontroll apo posedim të armës’.

Të arrestuarit lidhur me këtë rast janë M.M. (1981/mashkull/shtetas i Malit të Zi), J.P. (1988/ mashkull/ shtetas i Malit të Zi), S.D. (1996/mashkull/ shtetas i Serbisë), L.Z. (1995/femër/shtetase e Kosovës).

Etiketa: , ,

Leave a Reply