Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Dortmund mposhti Wolfsburgun para derbit Der Klassiker

Prizren Post | 17:38 - 23.05.2020

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Raphael Guerreiro dhe Achraf Hakimi i shënuan golat në një tjetër fitore të rëndësishme të Borussia Dortmund në Wolfsburg.

Dortmund mbajti nxehtësinë ndaj drejtuesve të Bundesligës Bayern Munich përpara Der Klassiker me fitoren 2-0 në Wolfsburg.

Një fitore e gjashtë e drejtpërdrejtë në Ligë për Dortmundin nuk ishte aq mbresëlënëse sa shtypja e rivalëve të Schalke gjatë fundjavës së kaluar, por përsëri i zhvendosi sfiduesit e Lucien Favres në një pikë të Bayern para fillimit të ndeshjes së vonshme mes kampionëve mbrojtës dhe Eintracht Frankfurt.


Etiketa:

Bëni një koment