Durrës, plagosen dy 13-vjeçarë humbën kontrollin e makinës


E hënë, 29 Korrik 2013

DURRËS – Dy të mitur kanë mbetur të plagosur rëndë mbrëmjen e djeshme si pasojë e një aksidenti automobilistik. Ngjarja ka ndodhur në orët e vona të mbrëmjes së të djelës në Durrës, në afërsi të fshatit Fllakë. Një automjet i cili drejtohej nga njëri pret 13-vjeçarëve, ka humbur kontrollin duke përfunduar në një kanal.

Si pasojë kanë mbetur të plagosur rëndë të dy bashkëmoshatarët 13-vjeçarë.

Mësohet se një nga të miturit me inicialet A.H, i kishte marrë automjetin të atit fshehurazi dhe më pas kishte dalë së bashku me shokun e tij E.K.

Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë mbërritur forcat e policisë dhe po punojnë për zbardhjen e ngjarjes.

Ndërkaq dy të aksidentuarit janë dërguar menjëherë në spital, pasi gjendja e të miturit që drejtojnë mjetin është mjaft e rëndë.

Etiketa: ,

Leave a Reply