Edhe Suedia në panik, alarmohet për një valixhe të dyshimtë në aeroport


E martë, 23 Maj 2017

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së hënës dhe ka detyruar autoritetet të evakuojnë një pjesë të aeroportit.

Në përfundim të kontrollit të njësive anti-eksploziv është konstatuar se objekti i gjetur nuk përbënte asnjë rrezik.  Incidenti ka shkaktuar vonesa, por më pas fluturimet kanë rifilluar rregullisht.

Disa media vendase shkruajnë se valixhja, e braktisur pranë tryezës së informacionit, përmbante gjurmë eksplozivi.

Etiketa: ,
Të fundit