Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Elektorati i LDK-së në Prizren pro koalicionit me VV-në

Prizren Post | 15:30 - 31.10.2017

Prizren – Kryetari i Degës së LDK-së në Prizren dhe deputeti i po kësaj partie në Kuvendin e Kosovës, Haxhi Avdyli tha se disponimi i elektoratit të LDK-së në Prizren është për koalicion me VV-në.

Këto deklarata Avdyli i ka bërë pas takimit që përfaqësues të VV-së kanë pasur me përfaqësues të LDK-së.

Ai ka thënë se ende nuk është vendosur për koalicion konkret, por ka thënë se takimet do të vazhdojnë.

“Edhe ky takim zyrtar me VV-në sot… nuk do të thotë se kemi vendos. Disponimi i elektoratit tonë është opozitë, kurse vullneti më i lartë është koalicioni me VV-në”, tha Avdyli.


Etiketa:
Arivisti Company