Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

Elhaida Dani do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion 2015

Prizren Post | 10:30 - 29.12.2014

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Tiranë – Këngëtarja Elhadia Dani nga Shkodra, do të përfaqësojë Shqipërinë në Festivalin e Këngës së Evropës, Eurovision 2015, i cili do të mbahet në majin e vitit të ardhshëm në Austri.

Ajo ka dalë fituese në natën e sotme finale të Festivalit të Radio Televizionit Shqiptar. Dani ka marrë 82 pikë me këngën “Diell” nga juria profesionale.

Këngëtarja, që është shqiptarja e parë dhe e vetme që e ka fituar “The Voice of Italy”, ka shkëlqyer në prezantimin e saj në Pallatin e Kongreseve në Tiranë.

Në vendin e dytë është renditur Bojken Lako Bend me këngën “Të ndjej”, ndërsa vendin e tretë e ka zënë këngëtarja kosovare, Linda Halimi me këngën “S’të fal”.


Bëni një koment