Prizren Post - Nga qendra e Ballkanit!

FIFA dënon Suarezin me 9 ndeshje dhe katër muaj larg futbollit

Prizren Post | 16:50 - 26.06.2014

Luis Suarez është dënuar me nëntë ndeshje pezullim nga FIFA pas kafshimit ndaj Giorgio Chiellinit dhe katër muaj larg çdo aktiviteti të futbollit.

Edhe pse pritej një dënim shumë i rëndë, gati deri në dy vjet, Luis Suarez ka marrë një dënim më të lehtë nga FIFA.

Shtëpia më e madhe e futbollit botëror ka njoftuar se ka dënuar sulmuesin e Uruguait me nëntë ndeshje me Uruguain pas kafshimit që i dha mbrojtësit italian, Giorgio Chiellini.

Ai gjithashtu u dënua me katër muaj larg çdo aktiviteti të futbollit që organizojnë FIFA dhe organizatat tjera përkatëse.

Kësisoj, Suarez nuk do të luajë as me skuadrën e tij, Liverpool, gjerë në tetor të këtij viti.


Etiketa:
Arivisti Company